Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Co jsou to Hi-Lo brusle?

Slyšeli jste už ho Hi-Lo bruslích? Že ne? Tak to vůbec nevadí je to novinka na trhu fitness bruslí, který se začal používat nedávno. Pokud si budete chtít pořídit inline vybavení, tak vám informace o tomto typu Hi-Lo podvozku, určitě pomůže při výběru.

Brusle s Hi-Lo podvozkem mají kolečka s různými průměry; první dvě bývají menší a druhá dvě větší například první dvě kolečka mají průměr 72mm a druhé dvě 80mm. Nejdříve se používaly pouze na in-line hokej; brusle totiž měly sklon jako při ledním hokeji, poté i na freestyle jízdu a tanec na bruslích. Teprve nedávno se začal tento podvozek používat i do fitness bruslí. I zde platí pravidlo, že čím větší průměr kolečka mají, tím rychleji pojedou. Zadní větší kolečka umožňují lepší „odraz“ a stabilitu v manévrování. Kupodivu pro agresivní bruslení je preferovaný rám rovný.

Rámy některých modelů umožňují tzv. rockering. To znamená možnost uchycení koleček do různých výšek. Tím se dají výrazně měnit jízdní vlastnosti bruslí. Například in-line hokejisté, ale nejen oni, často umisťují první a poslední kolečko výše nad povrch než kolečka ostatní. Pro začátečníka tyto informace asi nebudou zpočátku nejdůležitější, ale při možné pozdější specializaci je dobré vědět, že něco takového existuje.

16.05.2021 @ 22:53

« Previous 1 7 8 9 10 11 12 13 18 23 Next »