Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Nákup in-line bruslí pro děti

Správný výběr bruslí pro děti je stejně důležitý, jako pro dospělé. Jestli si tedy přejete, aby společné výlety pro vás byly skutečně rodinným zážitkem, buďte prosím k vašim dětem ohleduplní. Ony sice mají zdánlivě více energie, ale je nutné si uvědomit, že jsou mnohem menší než vy a bruslení je dřina. Nepořizujte si pro sebe odlišné vybavení (nové či zánovní) od toho, které jste vybrali svým dětem. Snažte se vybrat si brusle se stejnými vlastnostmi a charakteristikami, zvláště když máte v úmyslu jezdit dohromady, aby mohli všichni vynakládat stejnou námahu ke zdolání trati. Upracovaný a špatně vybavený malý bruslař není nikdy šťastný bruslař. Už nejedna rodinná vyjížďka se projevila zklamáním a znechucením dítěte majícím na nožičkách brusle připomínající spíše výrobek koupený v hračkářství, neposkytující naprosto žádnou podporu kotníkům a chodidlům a navíc s kolečky nevyhovujícími pro snad žádný povrch.

Při nákupu in-line bruslí se snažte dodržovat následující:
 

  • 1. Kontrolujte vše stejně, jako byste kupovali brusle pro sebe. Tudíž všímejte si opotřebovaných, zlomených a chybějících částí.

  • 2. Kolečka by se měly točit volně, přesně jako u dospělých bruslí. Máte-li potřebu zpomalit otáčení koleček pro hodně malé bruslaře, přiměřeně utáhněte kolečka k omezení pohybu.

  • 3. Malé chodidla rovněž potřebují pohodlnou podšívku a musí v botě pohodlně sedět.

  • 4. Zvažte nákup nastavitelných bruslí, kdy se postupným, potřebným zvětšováním přizpůsobuje velikost brusle růstu nohy dítěte

  • 5. I zde platí pravidla nošení ochranných pomůcek – helma, chrániče zápěstí a kolen.


více informací v knize: Mišičková, L.- Škola bruslení, Grada Publishing, 2009

12.04.2021 @ 13:58

« Previous 1 7 8 9 10 11 12 13 14 18 23 Next »