Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Co je důležité při nákupu chráničů?

V žádném rejstříku vybavení inline bruslaře by neměla chybět kompletní sada chráničů na kolena, lokty a zápěstí s dlaněmi. Nákoleníky a chrániče dlaní jsou důležité při pádu vpřed, náloketníky zase při pádu vzad. Nejčastější jsou zranění rukou, zápěstí a předloktí. Chrániče zápěstí vám umožní se vyhnout těmto zraněním anebo minimalizovat poškození. Důsledkem nedostatku ochranného vybavení jsou zlomeniny a další poškození, která se obtížně hojí a mívají trvalé následky.

/--div
Poznámka: Chrániče vám musí skvěle padnout, tzn. musí mít vhodnou velikost, dobré zapínaní, musí být dobře připevněné, aby se při pádu neposunuly mimo chráněná místa a zároveň nesmí řezat při ohnutí ruky či nohy. Toto zjistíte jen vyzkoušením všech chráničů. Vyzkoušejte více typů, velikostí a značek a pak si vyberte ty nejlepší. Největším nebezpečím pro bruslaře jsou pády na zem a nárazy do překážek, což může vést k vážným úrazům. Chrániče zápěstí, dlaní, kolenou a loktů jsou určeny k tomu, aby poskytly ochranu před odřeninami, pohmožděninami a zlomeninami kostí, ale někdy ani v případech, kdy jsou správně nasazeny či použity, nemusí ochránit uživatele při sportovních nehodách.
 \--

/--div
Výběr velikosti:
\--

/--div
velikost S – do 120 cm
\--

/--div
velikost M – od 120–160 cm
\--

/--div
velikost L – od 150–180 cm
\--

/--div
velikost XL – od 170–200 cm
\--

/--div
Postup: Začněte nejprve nákoleníky, protože kdybyste začali chrániči na ruce, tak se vám velmi špatně s těmito chrániči nasazují další ochranné pomůcky. Rozepněte upevňovací řemínky a navlékněte chránič na koleno tak, aby tvrdá část byla na přední straně, loketní chránič musí být tvrdou částí na lokti a u zápěstního chrániče protáhněte palec. U něj nezapomeňte dodržet levou a pravou stranu a pokud máte pevné jádro, tak to má být na dlani. Měly by být pevně utažené, aby se nemohly při pádu posunout. Velikost přizpůsobte řemínky na suchý zip. Neutahujte však příliš abyste neomezili krevní oběh
\--

/--div
Návod na ošetření:
\--

/--div

  • 1. Chrániče po použití otřete hadrem a nechejte vyschnout při pokojové teplotě.
  • 2. Nepoužívejte je při teplotách nižších než 5 a vyšších než 50 stupňů Celsia, protože při těchto teplotách dochází ke změně parametrů materiálu.
  • 3. Nedávejte je do blízkosti tepelných zdrojů.
  • 4. Používejte chrániče na obě končetiny a nasazujte je správným způsobem – chybné používání může snížit ochranu
  • 5. Po jízdě nebo po pádech zkontrolujte všechny části chráničů. Pokud je poškozen, nepoužívejte ho a ihned vyřaďte

\--

/--div
Obecné rady (shrnutí)
\--

/--div

  1. Při výběru velikostí přihlédněte k výšce a tělesným proporcím.
  2. Vyzkoušejte více velikostí a vyberte tu, která vám bude nejlépe vyhovovat.
  3. Ve výbavě by neměla chybět kompletní sada chráničů.
  4. Ani zde však nešetřete: dražší chrániče vás zpravidla lépe ochrání. Anatomický tvar vlastní skořepiny a bohatá bandáž zajišťují bezpečnou funkci. Konstrukce chrániče je schopna měnit tvar při pohybu kloubu a tím je použití pohodlnější a přirozenější.
  5. Zjistěte si zda chrániče zaručují vysokou prodyšnost, mají upínací pásky, reflexní proužek na pásku a jsou vyráběny z materiálu, který umožňuje kvalitní odvod potu. U kvalitních nechybí trvanlivý vnější síťovaný materiál pro optimální odvětrání.

12.04.2021 @ 15:41

« Previous 1 7 12 13 14 15 16 17 18 19 23 Next »