Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Proč zkusit jezdit na inlinech?

Inline – Binter
Lukáš Binter – reprezentant České republiky ve snowboardingu, organizující kurzy pro instruktory inline bruslení
K inline bruslení jsem se dostal samostatně; sám jsem to zkusil a jízda vpřed mi kupodivu nedělala problémy. Měl jsem zkušenosti s bruslením na ledě a inliny jsem předtím viděl u mé přítelkyně. V současnosti jezdím především na závodních speedech, což mi přináší zejména radost z rychlosti a odreagování od sedavého způsobu života. Na bruslení mám rád proměnlivost; lze volit různé stezky s různorodou okolní krajinou a reliéfem.Na klasických fitness bruslích se lze také bezstarostně toulat po městě a poměrně rychle ho projet. Na druhou stranu inline bruslení je třeba také i něco obětovat. Každý jezdec má přirozeně k tomuto sportu jiné předpoklady, ale velmi mnoho se dá ovlivnit. Nestačí jen hodně trénovat. Systém „pokus omyl“ zde příliš nefunguje. Fitness bruslení je zejména technická a vytrvalostní disciplína a jeden předpoklad bez druhého nefunguje. Některé biomechanické principy jsou neoblomné. Dobrá znalost a kontrola techniky má tedy mimořádnou důležitost. Jízda na bruslích prověřuje ve velké míře naše koordinační schopnosti, především rovnováhu a vytrvalost. Představuje poměrně vysoký kalorický výdej, což je v dnešní době věcí aktuální. Tento sport sice nese také určitá rizika zranění, ale nejedná se o mimořádně nebezpečný sport. Z hlediska opotřebení pohybového aparátu a celého organizmu nejsou inliny problémovým sportovním náčiním.

Inline – Němček
Marcel Němček – SSC Otrokovice – Věnuji se této aktivitě proto, že mi bruslení připadá jako zajímavý a zdraví prospěšný sport. Našel jsem díky němu i spoustu nových přátel, na které se po zimě vždy těším, že je zase uvidím. K inlinům jsem se dostat vlastně hlavně ze zdravotních důvodů, i když první brusle jsem si koupil už před 12 lety. Tehdy na U-rampu, na které jsem nikdy nakonec nestál. Původně jsem závodně běhal, ale po operaci páteře mi lékaři běhání „zakázali“. Protože jsem se chtěl nějak hýbat, našel jsem si in-line. Jsem spíše individualista a kolektivní sporty mě moc nelákaly. Své úplně první závody na bruslích jsem jel jako člen štafety na 24 hodinovce v Le Mans ve Francii. Tam jsem bruslení definitivně propadnul a řekl si, že je to přesně to, co hledám.


Inline – Lída final
Ludmila Krupková -šéfredaktorka Magazínu In-line – Co mně bruslení přináší? Tomu sportu jsem prostě propadla, dokonce tak, že jsem na vedlejší kolej odstavila i svou celoživotní sportovní lásku – házenou. Přineslo mně spoustu nových bezvadných známých a přátel, dalo mi hodně poučení, sebekritiky ale i sebevědomí. Pomoci rozvoji bruslení bylo mým snem a já si za ním sice pomalu, ale pořád jdu. Díky lidem okolo mě, díky pochopení rodiny jsem mohla spojit všechno to, co jsem se dříve naučila, poznala a čemu jsem se věnovala. A co cítím, když se na brusle postavím? Prostě jenom jedu a miluji volnost a svobodný pocit. Oba pojmy lze u bruslení zažít v celé šíři – ten sport prostě takový je: může ho dělat téměř každý, i do vyšších let, tělo se při něm nijak moc neničí, přesto dostává i zabrat, ale nějak to ani není cítit. Navíc je to technicky krásný sport, pořád je co se učit, není úplně jednoduchý. Prostě jak jsem někde četla: „bruslení je evolučním nástupcem chůze“. A já tak to bruslení vidím.


12.04.2021 @ 15:40

« Previous 1 2 3 4 5 7 12 18 23 Next »