Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Jakou zvolit raketu?

V prvé řadě budete potřebovat svou vlastní pálku. Samozřejmě, že si můžete ji půjčit od někoho jiného, ale je lepší mít vlastní ping-pongovou pálku. Raketa je tvořena z dřevěné čepele, která může být různé velikosti, tvaru a váhy, ale musí být plochá a tuhá.
Na hlavní část pálky jsou použity buď sendvičovače pryže nebo kotouč plný pupínků kaučuku, které jsou nalepeny na stranách používaných k odpálení míčku. Tyto gumy jsou barevné – červené nebo černé, a barva na jedné straně musí být odlišná od barvy nadruhé straně (tj. jedna červená, jedna černá strana). Jestliže na jedné straně je ponechána bez gumy, nesmíte zasáhnout míč z této strany, ale pravidlo o barvách platí stejně.


Normální pryž s pupínky kaučuku se skládá z jediné vrstvy non-lehčené pryže, s pupínky rovnoměrně rozprostřeny po jejím povrchu.
A sendvičovače kaučuku jsou tvořeny vrstvou z lehčené pryže, na které leží další kotouč plný pupínků kaučuku vrcholu. K odlehčené pryži (nebo houbě) je přilepena čepel, kotouč plný pupínků s gumovou vrstvou se používá na udeření do míče. Pokud pupínky čouhají zevnitř ven, je to tzv. pimples-out (nebo jader-out) sendvičovač pryže. Pokud jsou pupínky nalepeny na houby, to je tzv. pimples-in sendvičovač pryže, reverzní guma, nebo hladká guma.


Mezi nejčastější používané druhy kaučuku dnes patří hladké gumy, které obecně dávají nejvíce falše a rychlosti při zasažení míče. Nicméně, pimples-out sendvičovač kaučuku je stále používán některými hráči díky své dobré rychlosti a lepší kontrole pro zasahující proti otočení. Kotouč plný pupínků kaučuku je vzácnější kvůli menšímu počtu možností falše a rychlosti, ale je to možnost pro hráče, kteří preferují větší kontrolu (při klasickém kotouči pupínků pryže slouží na obou stranách kotouče, to se nazývá hardbat). 

12.04.2021 @ 14:10

« Previous 1 4 8 9 10 11 12 13 14 Next »