Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Jaké jsou výhody stolního tenisu

Stolní tenis patří k nejrychlejším a celosvětově k nejrozšířenějším sportům, a to jak na závodní, tak i na rekreační úrovni. Poprvé byl zařazen mezi olympijské sporty v roce 1988 na hrách v Soulu a na sportovních kanálech celého světa se vysílají přenosy ze soutěží.
Na závodní úrovni se ping-pong řadí ke kondičně, silově a pohybově náročnějším sportovním odvětvím. Jedná se o aktivitu, ve které kromě fyzických předpokladů a úderové techniky záleží na psychice, schopnosti soustředění a taktické vyspělosti hráče. Naopak na rekreační úrovni lze „pinec“ provozovat i při nevelkých nárocích na fyzickou stránku. Proč si tedy tento sport vyzkoušet?

Stolní tenis zlepšuje celkovou fyzickou kondici a zpevňuje tělo, je také vhodný pro snížení váhy. Vyžaduje podobně jako tenis, squash a badminton rychlost a dobrý postřeh, který získáte pravidelným tréninkem. Je sportem přesné a rychlé reakce, při kterém pracuje kardiovaskulární systém, reflexy a koordinační mechanismy. Rychlé a časté přesuny vyžadují sílu, energii a rychlé nohy. Jedinci, kteří hrají stolní tenis, mohou pravidelně očekávat nejen lepší reflexy, ale posílení svalů paží, zad a břicha. Koordinace ruka-oko je důležitá nejen pro vášnivé hráče videoher, je nezbytná pro mnoho důležitých každodenních činností, jako je například řízení auta. Kromě toho čas strávený kolem stolu bude bezpochyby podporovat zdravé rodinné vztahy a přátelství, ale taktéž zlepšení celkového zdraví a pohody.

Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že když se stolní tenis hraje správně, je fyzicky náročnou aktivitou. Vytrvalost, síla a hbitost nezbytné k udržení deset minut tréninku je ohromující. Americký odborník doktor Amen argumentuje ve své knize** „Nikdy není pozdě,“** že hraní ping-pongu může dokonce zlepšit mozkovou činnost. Sám autor považuje tento sport jako nejlepší pro mozek; zlepšuje koordinaci ruka-oko, je aerobní, používá obě horní a dolní části těla, a pomáhá funkčnosti různých oblastí mozku. Ve svém článku doktor Amen říká:* „Golf je dobrý. Tenis je bezva. Stolní tenis je nejlepší sport na světě! “*

16.05.2021 @ 23:59

« Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 11 14 Next »