Fit Sports
logo
Projekt Evropské unie

Chcete zažít neuvěřitelné zážitky a spoustu zábavy ?

Tak právě pro Vás máme připravené následující kurzy

Neváhejte a přihlaste se na některou z aktivit

Deset důvodů, proč hrát stolní tenis

Každý z nás určitě alespoň jedenkrát v životě si ping- pong vyzkoušel, a proto tento sport pro svou snadnou dostupnost a zábavnost patří k nejpopulárnějším na světě. Jaké jsou hlavní důvody, že jej hraje tolik lidí?

1. Zdraví a tělesná kondice

Stolní tenis je vhodný pro zvýšení kondice a srdeční činnosti. Na sportovní a vrcholové úrovni, patří k nejrychlejším sportům, zlepšující koordinaci těla a postřeh. Ale nemusíte nutně být profesionálem; stačí pouze pár hodin týdně pinkání do malého bílého míčku sem a tam, a uvidíte divy; kromě zlepšené kondice, postřehu, taktéž lepší nálada a psychická pohoda.

2. Nenáročný pro tělo

Ping-pong můžete hrát do vysokého věku a stále být konkurencí pro ostatní. Podstatné je, že se nemusíte bát modřin ani zlomenin, které se stávají při kontaktních a adrenalinových sportech.

3. Sport na celý život

Stolní tenis je celoživotní sport, který může být hrán i v osmdesáti letech. Nikdy není pozdě začít a ani ve starším věku nemusíte odložit pálku; čím je člověk starší, tím lepe může využít svou taktiku a techniku.

4. Zlepšuje postřeh a udržuje bystrost

Ping- pong je vhodný pro mozek; je zde nutné přemýšlení, plánování, strategie a každá tato činnost udržuje šedou kůru aktivní.

5. Není časově náročný

Stolní tenis je vnitřní (halový), ale i venkovní a nesezónní sport. Můžete jej hrát během roku, ve dne nebo v noci, kdykoli budete chtít.
6. Nepotřebujete mnoho místa

Nepotřebujete velký prostor, abyste ping- pong mohli hrát. Klidně jej lze provozovat doma, a navíc se skládací stůl může kdekoli schovat. V momentě, kdy budete potřebovat více prostoru, můžete zajít do místního klubu, kde bude více místa na běhání.

7. Získáte nové přátele

Stolní tenis je taktéž společenský sport; v klubu se lze setkat s mnoha lidmi. Hraním soutěží se lze navzájem srovnávat a vytvářet přátelství s celou partou nadšenců.
8. Zábava pro každého

Nexistuje věková ani jiná bariéra (pohlaví, výška postavy, handicap) v tomto sportu; je běžné, že v klubech hrají šedesátiletí veteráni proti patnáctiletým mladíkům či muži proti ženám. Rodiny mohou “bojovat“ proti sobě navzájem a nemusí mít obavy z větších či silnějších hráčů. Dokonce, mnoho sportovců s handicapem je schopno soupeřit s tělesně zdravými protihráči,
protože v tomto sportu jde o mnohem víc než o pouhou sílu.

9. Nemusíte utrácet jmění

Kvůli ping-pongu neutratíte mnoho finančních prostředků; základní lekci lze zajistit velmi levně. Lepší pálku pro začátečníky lze pořídit okolo 600 – 800 Kč. Navíc cena členství v klubu a týdenní klubové poplatky jsou nízké ve srovnání se sporty, jako je golf a tenis.

10. Poznáte sami sebe

„Pinec“ je především zábava. Je to nádherný sport, který člověka rychle popadne. Je však jednoduché jej hrát, obtížnější je se stát mistrem. Ale přesto se na své pingpongové cestě můžete těšit na různé výzvy a cesty k vrcholu.

16.05.2021 @ 23:58

« Previous 1 3 4 5 6 7 8 9 11 14 Next »